07 листопада 2019р. відбулося інформаційне просвітницьке заняття для учнів гімназії № 3 з теми «Відновне правосуддя, як інструмент забезпечення прав дитини». В заході прийняли участь 25. Захід проводився без залучення коштів Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
Мета заходу: поінформувати підлітків про можливості відновного правосуддя, як способу реалізації права на захист та допомогу. Надати основні поняття про права і обов’язки дитини; медіацію, як інструмент профілактики підліткової злочинності.
На занятті розглянуті питання:
— загальні права дитини за Конвенції ООН,
— можливості захисту прав дитини,
— медіація як спосіб забезпечення права у відновлювальному правосудді: цінності, принципи, етапи проведення, переваги,
— послуги органів безоплатної правової допомоги,
— профілактика порушень правопорядку.
Учасникам заняття була представлена презентація у вигляді відеоматеріалів, проведена «Вікторина знань про основні права громадянина».


Учасникам заходу надані інформаційні буклети Миколаївської школи медіації, «Дорожня карта» для постраждалих від домашнього насильства.
У анкетах, заповнених після заняття, учні відмічали, що теми для них були зрозумілими і корисними. 84% відповіли, що будуть в подальшому використовувати отриману інформацію, 56% відповіли, що потребують і в подальшому подібної інформації. Дітей особливо цікавили поради щодо спілкування із представниками правоохоронних органів, застосування медіації до вирішення сімейних конфліктів.
Атмосфера заняття була позитивною, учні приймали активну участь, ставили питання відносно можливостей застосування медіації у відновлювальному правосудді, можливостей застосування відновлювального правосуддя до правопорушників, які вчинили тяжкі злочини.