Станом на 1 липня 2018 року на диспансерному обліку в Миколаївській області перебував 8971 ВІЛ-інфікований пацієнт, в тому числі 1769 хворих на СНІД (торішні показники відповідно 8639 і 1617).

Про головну мету нового проекту Миколаївського благодійного фонду «Юнітус» говорить сама назва цього проекту «Покращення доступу ЛЖВ та представників уразливих груп до якісних послуг з профілактики та лікування ВІЛ у Миколаївському регіоні».

Розширення доступу до тестування та лікування ВІЛ буде проведено за рахунок зниження стигми та дискримінації з боку медичних працівників по відношенню до представників груп високого ризику інфікування ВІЛ та людей, які живуть з ВІЛ/СНІД.

Серед районів області, де ситуація найбільш тривожна, Баштанський, Березанський, Вознесенський, Очаківський, місто Миколаїв. Саме в них фахівці «Юнітуса» активно працюють з цільовими групами. Цими групами є як персонал закладів охорони здоров’я, так і люди, що живуть з ВІЛ, а також представники так званих груп високого ризику інфікування ВІЛ.

Організація сприяє постановці на диспансерний облік, призначенню лікування, перенаправленню клієнтів на програми з догляду та підтримки.

Як розповіла координатор проекту Наталя Ополінська, в Миколаєві його діяльність впроваджуєтся шляхом роботи ком’юніті-центру на базі кабінету «Довіра» в Миколаївському обласному шкірно-венерологічному диспансері. Також в Центрі первинної медико-санітарної допомоги №6, де консультуватимуть клієнтів. Таку ж роботу буде проведенона базі ФАПів Очаківського, Баштанського, Доманівського, Березанського районів.

Для більш продуктивної роботи соціальних працівників у згаданому напрямку 14 грудня на базі офісу НМБФ «Юнітус» пройшла супервізія з профілактики синдрому емоційного вигорання соцпрацівників. Її провела Наталія Тюленева.

Людям, які живуть з ВІЛ, в рамках проекту буде надана юридична допомога в тих випадках, коли вони будуть стикатися з упередженим, дискримінаційним ставленням медичних працівників.

А для останніх передбачена серія одноденних тренінгів з толерантного ставлення до ЛЖВ та груп найбільшого ризику, їх мотивації до ДКТ (дотестове консультування та тестування, в тому числі і швидкими тестами).

Фахівці «Юнітуса» планують широко інформувати громадськість про роботу проекту.