22 червня, у День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, відбулось відкриття міжнародної пересувної виставки-естафети «Хто вони, остарбайтери?». Ця виставка про людей, які були вивезені гітлерівцями протягом другої світової війни на примусові роботи до Німеччини, про їх долі у подальшому. На початку заходу присутні вшанували пам’ять загиблих під час війни хвилиною мовчання.

На відкритті були присутні: перший проректор та професор кафедри історії

ЧНУ імені Петра Могили, доктор історичних наук Котляр Ю.В.; колишні остарбайтери; представники преси і телебачення. Заступник директора музею з наукової роботи Чернявський В.В. для всіх присутніх провів виставкою екскурсію.

Виставка-естафета буде експонуватися в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї протягом півтора місяця, потім вона переїде до музеїв Первомайська та Баштанки.

Ознайомившись з виставкою, ви маєте змогу доторкнутися до однієї із сторінок незламності і мужності українського народу, провести паралелі між минулим і сучасністю.

Виставка створена на основі багаторічного вивчення проблеми примусової праці в Третьому рейху В.В. Чернявським та  матеріалів раніше опублікованих в книзі «Горизонти пам`яті». Відвідувачам пропонується 9 інформаційних банерів які одночасно розкривають економічну, культурну та ідеологічну складові феномену остарбайтерів, а також 23 долі колишніх примусових робітників. Виставка реалізована в рамках проекту «Сильні разом», що реалізується командою ВБО «Ініціатива заради життя» та німецьким фондом «Пам’ять відповідальність, та майбутне».