20 травня 2020р. в межах проекту «Сприяння демократичним реформам в Україні: медіація як спосіб забезпечення права у відновному правосудді», що реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні,відбулося інформаційне просвітницьке заняття для студентів Чорноморського державного університету ім.. П.Могили   з теми «Відновне правосуддя, як інструмент забезпечення прав дитини». В заході прийняли участь 29 студентів.

Зважаючи на карантинні заходи, заняття проводилося дистанційно з використанням конференції ZOOM.

Використовуючи можливості ZOOM, було встановлено двосторонній зв’язок із учасниками. В групах обговорювалися питання про негативні і позитивні сторони конфлікту, можливості запровадження програм примирення між потерпілим та правопорушником в сучасну правову систему, умов проведення процедури відновного правосуддя. Була запропонована для виконання в групах практична вправа «Побиття».

Учасники заняття ознайомилися із алгоритмом виконання спільного наказу Міністерства юстиції України, Генеральної прокуратури України (офісу Генерального прокурора) від 21.01.2019  № 172/5/10 «Про реалізацію пілотного проекту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину».

Досягнута основна мета заходу:учасники ознайомлені із змістом процесу медіації, можливістю застосування її у відновлювальному правосудді, із існуючим алгоритмом застосування процесу медіації у відновлювальному правосудді, щодо неповнолітніх правопорушників, які вчинили нетяжкі злочини