23 та 24 травня на платформі ZOOM проведено навчання медіаторів, ведучих програм примирення між потерпілим та правопорушником. Навчання відбувається в межах проекту «Сприяння демократичним реформам в Україні: медіація як спосіб забезпечення права у відновному правосудді», який реалізується ВБО Ініціатива заради життя». Проект підтримано Фондом сприяння демократії посольства США в Україні.
В результаті навчання учасники розробили систему аргументації для залучення правопорушника та потерпілого до програми примирення, а також опрацювали технологію проведення попередніх зустрічей з правопорушником та потерпілим. Активно долучились до процесу проведення попередніх зустрічей у форматі рольової гри. Мали змогу практичного відпрацювання кроків попередньої зустрічі та застосування інструментів медіатора: активне вислуховування, паузи, віддзеркалювання емоцій, уточнюючі питання тощо. Проробили стратегію взаємодії з представниками дитини-правопорушника для залучення їх до участі в програмі примирення.
На цьому шляху медіатори мали міцну підтримку тренерів — Інни Терещенко та Андрія Гусева. Ефективне опанування учасниками навчання професії медіатора створить умови для розширення доступу до мирного розв’язання конфліктних питань.