На сьогоднішній час медіація є одним із найпопулярніших альтернативних способів врегулювання спорів (конфліктів) у розвинених країнах світу. Вона передбачає залучення посередника (медіатора), який допомагає сторонам конфлікту налагодити процес комунікації, проаналізувати конфліктну ситуацію таким чином, щоб сторони самостійно змогли обрати той варіант рішення, який задовольнить інтереси і потреби обох учасників спору.
10 червня в межах проекту «Сприяння демократичним реформам в Україні: медіація як спосіб забезпечення права у відновному правосудді», що впроваджується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні, в адміністрації Заводського району проведено інформаційне заняття щодо впровадження медіації в діяльність відділів адміністрації.
Розглянуті питання:
1. Відновний підхід до правосуддя.
2. Медіація як спосіб забезпечення права у відновлювальному правосудді: цінності, принципи, етапи проведення, переваги.
3. Впровадження програм примирення.
4. Алгоритм взаємодії службовця адміністрації та медіатора у наданні послуги медіації при вирішенні конфліктів, спорів, скоєнні правопорушень.
Учасники заняття внесли багато корисних пропозицій щодо впровадження медіації в діяльність адміністрації.
ІБО «Ініціатива заради життя « висловлює щиру подяку заступнику голови адміністрації Чепіжко Світлані Вікторівні за плідну співпрацю і підтримку впровадження нового сервісу для жителів Заводського району.