25 червня 2020р. відбулося інформаційне заняття для прийомних батьків, які беруть на виховання дітей, що залишилися без батьківської опіки.
Захід проведено в партнерстві із Миколаївським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Мета заходу: поінформувати прийомних батьків про програми відновного правосуддя та застосування медіації, як способу вирішення конфліктів і спорів. Розкрити зміст медіаційного процесу в системі альтернативного вирішення спорів та правових конфліктів.
Учасники заняття ознайомилися із алгоритмом виконання спільного наказу Міністерства юстиції України, Генеральної прокуратури України (офісу Генерального прокурора) від 21.01.2019 № 172/5/10 «Про реалізацію пілотного проекту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину» Прийомні батьки отримали інформаційні буклети, підготовлені в межах проекту «Сприяння демократичним реформам в Україні:медіація, як спосіб забезпечення права у відновному правосудді», який впроваджується ВБО «Ініціатива заради життя» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
В процесі обговорення інформаційного матеріалу прийомні батьки наводили приклади з життєвих ситуацій при вихованні дітей, коли процес відновного правосуддя був би корисним.
Спілкування із учасниками заходу підтверджує основний висновок: отримано корисний матеріал, який може допомогти в житті при вирішенні конфліктів і спорів.