4 липня в Управлінні превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Миколаївській області відбулось чергове засідання робочої групи з питань координації дій щодо запобігання та протидії домашньому насильству.

Так, протягом першого півріччя поточного року підрозділами поліції обласного центру складено 359 протоколів за ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування). Також відкрито 2 кримінальних провадження за ст. 126-1 Кримінального кодексу України (Домашнє насильство) за фактами систематичного вчинення насильства в родинах. Тобто, в середньому щоденно у Миколаєві поліцейські документують не менше двох випадків домашнього насильства.

У свою чергу, дільничними офіцерами поліції поставлено на профілактичний облік 274 особи, які вчинили протиправні дії відносно рідних. У переважній частині це чоловіки (93%). Також стосовно трьох кривдників винесені термінові заборонні приписи.

Старший інспектор з особливих доручень Управління превентивної діяльності Олександр Козловець розповів членам робочої групи про особливості роботи мобільної групи поліції з реагування на факти домашнього насильства «Поліна», яка найближчим часом запрацює у Миколаєві. Крім того, нагадав про можливості мобільного додатку My Pol, за допомогою якого постраждалі від домашнього насильства в екстреній ситуації зможуть миттєво викликати поліцію, натиснувши кнопку SOS на екрані свого смартфону або попередньо кваліфікувати правопорушення за допомогою спеціального меню.

Учасники заходу ознайомилися з проектом «дорожньої карти» для постраждалих від домашнього насильства, який містить практичні поради щодо правил поведінки, яких необхідно дотримуватись, інформацію про контактні телефони та адреси суб’єктів, що здійснюють заходи з його попередження, а також послуги які надаються.

Наприкінці зустрічі визначено конкретні заходи, спрямовані на покращення даного напрямку роботи.

Управління превентивної діяльності

ГУНП в Миколаївській області

Источник © Офіційний сайт Національної поліції в Миколаївській області