Програмний напрям діяльності – профілактика туберкульозу

 

01-tbВ межах програмної діяльності ВБО «Ініціатива заради життя» в першому кварталі поточного року за підтримки ВБО «Коаліція ВІЛ-сервісних організацій» реалізовувала два проекти: «Здоров`я громади – під контроль громадськості!» і «Туберкульоз prison NET.UA»

 

Основною метою проекту «Здоров`я громади – під контроль громадськості!»  є зниження розповсюдження туберкульозу в м. Миколаєві шляхом лобіювання заходів міської цільової соціальної Програми протидії туберкульозу на 2013 – 2016 роки. Задля виконання цієї мети зараз ми проводимо громадську експертизу діяльності виконавчих органів Миколаївської міської ради.   У лютому було направлено до виконкому Миколаївської міської ради запит на проведення громадської експертизи, а 05.03 2014р. прийнято розпорядження Миколаївського міського голови «Про проведення громадської експертизи діяльності виконавчих органів Миколаївської міської ради щодо забезпечення профілактики туберкульозу та лікування хворих на туберкульоз». Робоча група проекту аналізує отриману інформацію, проводить робочі зустрічі, але вже зрозуміло, що виконавцями програми не включено громадський сектор, такі значущі управління міської ради, як управління освіти, департамент праці та соціального захисту населення, центр соціальних послуг для молоді.

02-tb

Медичні працівники відмічають, що у 2013 році не п

рофінансовано такий захід, як придбання стаціонарного та пересувного флюорографів, що, 


В цілому ж така форма співпраці органів місцевого самоврядування і громадського сектору в м. Миколаєві запроваджена вперше і за підсумками громадської експертизи можливе напрацювання алгоритму спільних дій для вирішення актуальних проблем розвитку міста.
безперечно, відбивається на якості обстежень населення на ТБ. Сьогодні, у зв’язку із прийняттям Постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2014р. № 65 «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету», висловлюється побоювання у зменшенні фінансування програм протидії ТБ, в тому числі, безперебійному забезпеченні ліками для лікування ТБ, особливо мультирезистентної форми. Для запобігання такої ситуації запланована зустріч із членами постійної комісії міської ради з- питань охорони здоров`я.

18 квітня проведено менторський візит до центру первинної медико-санітарної допомоги № 3 з питання організації інфекційного контролю щодо інфекцій, які передаються повітряно-крапельним шляхом. 

 

 

5464654